Lněná mycí hadra

04.02.2019

Mycí hadra ze stoprocentního lnu je velice příjemná do ruky. Mně se velice osvědčila v autě. Na vnitřní plochy a to zejména na přední sklo. Nejen, že ho dokáže vyčistit bez zjevné námahy, ale pro každého, kdo nechce mít v rukou nějakou umělou látku, kdo trpí například atopickým ekzémem a nebo prostě ví, že naše ruce potřebují také svoji péči a ochranu je lněná příze vynikající volba. Dříve jsme v autě používal tkzv. Jelenici, byla výborná, ale po nějaké době ztvrdla a pokud jsem ji hodně nenamočil, tak nefungovala a čelní sklo jsem nemohl pořádně vyčistit. Kdo z nás, kdo usedne do auta si vozí vodu pro to, aby si mohl otřít přední sklo. Pokud ovšem lněnou mycí hadru namočíte, nikdy z ní nebude odkapávat voda ( pokud ji nebudete ždímat ) a vaše haupna zůstaně suchá. Ostatně lněná utěrka bez problémů zvládne i ji. Dají se samozřejmě pořídit vlhčené utěrky na sklo, ale ty také nevydrží věčně, pomalu vysychají a nejsou zrovna ekologické. Kam s nimi po použití, překážejí v autě a musíte myslet na to, že jak zastavíte musíte se jich zbavit.

Mě se lněná hadra osvědčila, je cenově velice dostupná a téměř věčná, nedegraduje, vydrží ve voze v letních měsících i velmi vysoké teploty aniž by ztratila něco ze svých užitných vlastností. Naopak, čím bude starší a čím víc bude praná, tím víc bude příjemná do ruky.

Abych si ověřil, že to není pouze můj dojem, několik jsem jich rozdal známým a ptal se ne jejich zkušenosti, potvrdili mi, že lněná mycí hadra je ve voze opravdu praktický pomocník.

Pokud si ji pořídíte, vydrží Vám opravdu hodně let aniž by jste ji měli potřebu vyměnit.

Standa