Keramické výrobky nejen pro chalupáře

Udělějte si radost, máme spoustu báječných tipů!

Vyberte si některý z našich hezkých i praktických kousků.

Poctivá, ručně vyrobená a malovaná keramika, vypálená na vysokou teplotu, odolná, pevná, vhodná do myčky nádobí nebo do ledničky. Tyto výrobky budou dobře sloužit a dělat Vám radost hodně dlouho.

Máme dvě kolekce keramiky s červeným ornamentem Červenka a modrým Modřenka. Stejné ornamenty najdete i na našich keramických lustrech. Ornamenty Modřenka a Červenka zdobí i náš textil.
Naše kolekce lněných látek a bavlněných kanafasů také odpovídá svojí barevností keramice a proto je jistě vhodná i jejich kombinace.

Jak přichází na svět naše keramika

Naše keramická tvorba vychází z tradičních kořenů lidové keramiky, která je stálou inspirací v naší práci. Jsou to především přírodní motivy, které jsou všude kolem nás, a my je se snažíme zákazníkovi přenést až na jeho stůl. Naše zboží si pořizují ti, kteří ocení ruční práci, která provází výrobu každého hrníčku od neforemné hliněné koule až po hrníček s vonícím čajem či kávou.
Každý jednotlivý výrobek je originál, protože ruka není stroj a možné nedokonalosti, kterých si však všimne jen profesionál, jsou potvrzením ruční výroby.
Džbány, hrníčky, vázy, cukřenky....to vše točím ručně na elektrickém kruhu. Následně keramiku pálím poprvé. Po tomto výpalu-ručně glazuji a do surové glazury maluji naše originální zdobení. Pak následuje druhý výpal, který dá keramice její barvy a lesk a může se vydat k našim zákazníkům.
Naše zboží je zdravotně nezávadné, splňuje veškeré normy na keramiku požadované.

Markéta "keramička"

Vyberte si praktickou a krásnou keramiku

Připravili jsme pro vás červenou a modrou kolekci keramiky s našimi ornamenty Červenkou a Modřenkou.
Keramická dílna stále pracuje a vyrábí keramiku, jednou týdně doplňujeme vyrobenou keramiku na e-shop.
Bohužel naše výrobní kapacity jsou omezené a není v našich silách vyrobit množství odpovídající poptávce.

Kategorie