O chalupě a chalupaření...

Co se nám honí hlavou o chalupaření

BLOG o nás chalupářích a zařizování nejen naší chalupy

V tradiční chalupě si snad ani neumíme představit jiné závěsy než z kanafasu. Nicméně možných variant je spousta, tak se musíme zamyslet nad jejich funkcí a vzhledu.

Chalupáři milují tradiční kanafas a textilní doplňky v podobě, jak si pamatují z dětství od svých babiček. Stejně to máme i my a proto čerpáme inspiraci v historii, na kterou se snažíme navázat.

Chceme mít při chalupaření věci funkční a přitom krásné, nejde jen o ty dominantní a velké kousky, ale i o drobnosti, které mohou celek podpořit a nebo docela dost ponížit.

Máme rádi poctivý chléb, dlouho jsme se koukali na krásné doma pečené chleby ve skupině "Pečem pecen". Zvažovali jsme, jestli si troufneme a taky to zkusíme. Nakonec jsme se odhodlali, koupili v menší pekárně kvásek a pustili se do pečení. Teda pekla jsem já a Standa mi držel palce.

Proč len?

18.02.2019

Len je přírodní materiál, který se na našem území pěstuje a vyrábí se z něj látky již více jak tisíc let.

Mycí hadra ze stoprocentního lnu je velice příjemná do ruky. Mně se velice osvědčila v autě. Na vnitřní plochy a to zejména na přední sklo. Nejen, že ho dokáže vyčistit bez zjevné námahy, ale pro každého, kdo nechce mít v rukou nějakou umělou látku, kdo trpí například atopickým ekzémem a nebo prostě ví, že naše ruce potřebují také svoji péči...

O lnu jsme samozřejmě věděli už od malička, jen jsme nevnímali, jak úžasné jsou výrobky z lněných látek. Před několika lety jsem si v parném létě náhodou koupil lněnou košili a byl jsem unešen, jak byla úžasně příjemná. Pak jsme se na lněné výrobky zaměřili více a neustále nás přesvědčovali o svých užitných hodnotách. Když jsme si pořídili první...