Kanafasové látky

Vytvářejte vlastní originály

Nemusíte si jen kupovat hotové výrobky, ale můžete si vytvořit vlastní originální výtvor

U nás najdete kolekce látek, které jsou vhodné k oživení interiéru ve venkovském stylu. Kombinujte více vzorů ve stejné barevnosti. Dejte prostor svému umu a fantazii. Vylaďte si chalupu přesně podle svého vkusu!


Právě naskladňujeme nové kolekce kanafasů

Mějte trpělivost, vyplatí se!

Máme spoustu nápadů, jak oživit naši nabídku, proto jsme se rozhodli pro novou kolekci kanafasů a žakárů. Omlouváme se, že jsme dočasně přerušili prodej metráže, již zaskladňujeme nové vyrobené látky v dostatečném množství.

Již se můžete se těšit na drobné kostičky, úzké proužky a různé varianty příčných pruhů. V květnu doplníme kanafas o velké kostky a široké pruhy.

Splnili jsme si svůj sen a propojujeme naši keramiku s látkami. Od dubna najdete na žakárech ornament Červenka a Modřenka. Další nový vzor jsou drobné kvítky, zde nás inspirovaly výšivky mojí prababičky.

Malá ochutnávka z připravované kolekce:Tradiční český kanafas


U nás najdete tradiční kanafasy z bavlny a také lnu. Látky jsou utkány v Moravských a Českých tkalcovnách podle našich návrhů.

Bavlněný kanafas je z nebělené a barvené příze, vzor je oboustranný. Je stálobarevný při praní do 60°C. Latky jsou upravené a vysrážené (dodatečná srážlivost je maximálně do 4%). Kanafas je velmi hustě tkaný, kvalitní a bude sloužit dlouho.

V každé barevné kolekci nabízíme několik vzorů, které sed ají dobře kombinovat a skvěle se hodí na chalupy a do venkovských interiérů. Nejtradičnější vzor (po režném plátně) jsou různé proužky, později byly doplněny o káro (kostky). Naše dezény jsou inspirovány tradičními vzory, rádi je kombinujeme ještě se žakáry ve stejných barvách.

Žakárové látky

Žakárová vazba umožňuje vytkání různých ornamentů a květinových vzorů. Tyto látky mají opět oboustranný vzor, ale rubová strana je v negativní barevnosti.