Český kanafas a žakár

Dopřejte chalupě novou invenci!

Trocha fantazie a šikovnosti, pak s nabídkou kanafasu a žakáru můžeme proměnit svou chalupu.

Pokud chcete vytáhnout šicí stroj a ušít si své závěsy, polštáře, ubrusy a nebo třeba chňapky či prostírání podívejte se na naši nabídku kanafasů, žakárů a dalších nezbytností.

Látky jsou vyráběny v ČR podle našich návrhů.

Inspirovat se můžete v naší fotogalerii.

Nemáte-li čas a chuť si něco ušít sami, tak si můžete vybrat z našich hotových výrobků.

Šijeme si vlastní kolekce v malých sériích, průběžně nabídku doplňujeme a obměňujeme, aby se zachoval charakter originálního designu.

Nabízíme i závěsy z kanafasu a paličkované záclony na míru. Po domluvě je možné ušít i jiné provedení, než najdete na e-shopu.


Ušijte si vlastní originální závěsy, polštářky a další doplňky.


Vybírat můžete z našich hotových textilních výrobků z kanafasu a žakáru

KANAFAS


Kanafas je bavlnářská tkanina ze středně hrubých barvených přízí, tkaná v plátnové vazbě, která je na povrchu zřetelná, tudíž není vzorována tiskem, ale pouze barevnou přízí a pořád si drží složení z přírodního vlákna (100% bavlny). Tímto získává tu vlastnost, že je oboustranně stejná ( nemá rub a líc), o to víc je příjemná na dotyk, je pevná a šetrná k lidem, kteří trpí různými druhy alergií.

Tradičním barevným základem českých kanafasů v lidové kultuře je na bílém nebo režném základu indigově modrá a turecká červená, ke které přibyla žlutá, černá a teprve v dobách našich prababiček také zelená, či fialová.

Těchto tradičních vzorů se držíme i my.