Len, lněné látky, ušito ze lnu...

LEN

Opravdová krása v přírodních tónech i barvách...


Len... 

První asociace je krteček a kalhotky...

Pokud se však budeme o len zajímat hlouběji, zjistíme, jaký je úžasný. Ano, hrozně se mačká a nedá se prakticky vyžehlit. Ovšem, pokud rezignujeme a necháme ho lehce usušit v sušičce nebo ho pověsíme na šňůru a ponecháme jeho sušení čerstvému povětří, pak jeho ležérní mačkavý vzhled můžeme prohlásit za přednost.

Len se nám odvděčí svou životností, pevností, ale i jemností a přírodní krásou. Alergici ocení jeho antibakteriální účinky. Všichni oceníme, že v létě v horku chladí, ale v zimě naopak hřejě, navíc se moc nešpiní, absorbuje vlhkost...

Pokud vsadíme na kvalitní výrobky ze lnu, máme jistotu, že je nebudeme muset hned vyhodit. Prožijeme s nimi kus života a až jednou opravdu doslouží, budeme se jen těžko loučit. Budeme si muset otevřít lahvinku moc dobrého vína, nostalgicky zavzpomínáme na spoustu krásných chvilek, kdy byl len s námi.

Naše babičky a prababičky by asi neměly ve výbavě lněná prostěradla a ložní prádlo, kdyby to nebyl generacemi ověřený materiál. Pokud se vám podařilo nějaký kousek zachránit, tak si ho važte. A pro ty, co už toto štěstí nemají, zařazujeme lněnou kolekci do naší nabídky.